BLOG

Currently Major Technical Problems of LED Display

Kuşkusuz, herhangi bir sektörün gelişmesi, özellikle LED ekran gibi ileri teknoloji endüstrileri olmak üzere, teknik sorunların büyük bir kısmıyla karşılaşacaktır. Ancak üreticiler sorunla karşı karşıya kaldıklarında, tüm endüstrinin gelişmesini teşvik edebilirler. Aşağıdaki Meiyad teknik açıdan LED ekranların ana problemlerini incelemeye kadar.

1. Yetersiz parlaklık. LED ekranın ana avantajı, karmaşık dış mekan ortamına süper uyarlanabilirliktir. Dış ortamın özellikleri, LED ekranın güneşli, bulutlu, yağmurlu ve karlı havalarda, uzun mesafelerde ve çoklu görüş açılarında bilgi iletmek için yeterli parlaklıkta olmasını gerektirir. Bilgi iletmek için parlaklık kullanılır. Dolayısıyla parlaklık önemlidir, çünkü yetersiz LED parlaklığı nedeniyle, LED'ler yalnızca dekorasyonda, aydınlatma sektöründe sadece destekleyici rol oynayabilir. Bu, on binlerce LED'in kapsamlı uygulaması için büyük bir zorluktur.

2. LED renk farkı sorunu. Tek bir LED uygulamasında temelde renk sapması sorunu yoktur, ancak kombinasyon halinde çok sayıda LED kullanılırsa, renk sapmaları sorunu vurgulanır. Bu sorunu iyileştirecek teknikler olmasına rağmen, yerli teknolojinin ve üretim seviyesinin sınırlamaları nedeniyle, aynı renk bölgesinde aynı LED'ler grubunda hala farklılıklar var ve bu farkın göz alıcılıktan kaçması zor, bu yüzden LED ekranın renk azaltıcı ve gerçekçi olmasını sağlamak zordur.

3. LED ekran çipi. Gerçek renk yüksek çözünürlüklü LED elektronik ekran, yeni görüntü ortamı olarak, net görüntü ve yüksek performanslı oynatma yetenekleriyle, insanlar tarafından giderek daha fazla değer görüyor. LED gösterge ünitesi kartı için, üç birincil LED ölümü ana bileşenlerdir, bu nedenle küçük dalga boyu farklılıkları olan yüksek kaliteli kalıplar ve iyi ışık yoğunluğu kullanılmalıdır ve bu teknoloji esas olarak dünyaca ünlü şirketlerin elindedir.

4. Isı dağılımı. Dış ortam sıcaklığı büyük ölçüde değiştiğinden, LED ekranın kendisiyle birleştiğinde, belirli miktarda ısı üretmesi gerekir. Ortam sıcaklığı çok yüksekse ve ısı iyi değilse, muhtemelen entegre devrenin anormal şekilde çalışmasına veya hatta yanmasına neden olacak, böylece ekran sisteminin normal çalışmasını imkansız hale getirecektir.

 

4. Isı dağılımı. Dış ortam sıcaklığı büyük ölçüde değiştiğinden, LED ekranın kendisiyle birleştiğinde, belirli miktarda ısı üretmesi gerekir. Ortam sıcaklığı çok yüksekse ve ısı iyi değilse, muhtemelen entegre devrenin anormal şekilde çalışmasına veya hatta yanmasına neden olacak, böylece ekran sisteminin normal çalışmasını imkansız hale getirecekthttp://www.ledgaranti.com.tr