Nedir Bu Led Ekran?

 

Outdoor Led Ekran Nedir?

Led ekranlar, hem gündüz hem de gece saatlerinde yeterli ışık kaynağı olarak kendisini gösterirken etrafındaki herkesin dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Bu doğrultuda, dış mekânlarda da led ekran teknolojisi çok rahat bir biçimde kullanılabilir. Dış mekânlarda tercih edilen led ekranlar, çok fazla kişi tarafından görüleceğinden genel olarak büyük ebatlarda seçilmektedir. Büyük ebatların seçilmesi, çok daha fazla ışık kaynağının kullanılmasına ve bunun yanında çelik veya alüminyum profillerin de daha fazla tercih edilmesine sebep olmaktadır. Bu da maliyetin artması anlamına geliyor olsa da çok fazla kişiye ulaşma imkânı bulunduğundan işletmeler tarafından bu bedeller rahatlıkla ödenebilir.

Outdoor Led Ekran Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Dış mekânlarda tercih edilen Led ekran modellerinin ilk adresi alışveriş merkezleridir. Alışveriş merkezlerinin giriş bölümlerinde yer alan ekranlarda çok sayıda farklı mağazanın reklamı yer alırken çeşitli indirimler ve kampanyalar bu ekranlardan insanlar ile buluşmaktadır. Bunun yanı sıra stadyumlarda da led ekran modülleri teknolojisi sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla birlikte hastane ve sokak mağazalarında sıklık ile görmeye baladık. Stadın iç bölgesinde yer alan kısımlarda skorun ve sonuç değişikliklerinin yapıldığı ekranlar bulunurken dış bölümde de içerideki kurallar ya da çeşitli aktiviteler stada gelen seyirciler ile buluşmaktadır. Konser alanları da bu tarz led ekranların sıklıkla kullanıldığı alanlar olurken hem canlı olarak devam eden konserin görüntülerini aktarma da hem de arka planların oluşturulmasında led ekranlardan faydalanılmaktadır.

Dış Mekânlarda Kullanılan Led Ekranların Fiyatları Nedir?

Birçok farklı alanda kullanılan outdoor modellerinin belirli bir fiyata oturtulması oldukça zordur. Genel olarak, kurumların ya da firmaların sipariş ettiği ürünlerde teknik açıdan farklılıklar yer alır. Ebatlar, renk, yükseklik ve görüntü kalitesi gibi çok sayıda farklı etmen vardır. Bu etmenler göz önünde bulundurulduğu takdirde kişilerin standart bir fiyat üzerinden siparişlerini vermesi oldukça zor olacaktır. Bu sebeple de insanlar outdoor led ekran alırken üretici firmalar ile görüşerek fiyat konusunda bilgi alabilirler. Firmalarda her zaman yüksek fiyatlar olurken üretici firmalardan almak en doğru karar olarak gösterilebilir.

 

www.ledgaranti.com.tr